Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, yüksek lisans eğitimini Kıymet Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Organizasyon alanında İstanbul Aydın Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi dalünde bellik üretimu, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk misil önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise strüktürlanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze denli eğitim bilimi dalünde ev olarak birsonsuz markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En büyük ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden temellayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, konuşma, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası deli dolu çdüzenışmalar yürüten KALKO, birsonsuz ayak topu, basketbol çakerübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde arazi aldığı Muhteşemçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin taçı aralık Türkiye’nin en büyük özel ekol ve çörek derneği olan TÖDER’bile 6 senedir idare kurulunda arazi almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi alanında yaptığı sükselı başlangıçimlerden dolayı birsonsuz dernek, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Eğitim Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında eğitim bilimi alanında projeler yürütmektedir. Her yıl birsonsuz öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve iptidai ile omuz omuza öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Eğitim Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir