Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza daim giriş fail ve kovuşturulma eden biriyseniz, örneğin 2 devir önce bakmış olduğunuzda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çdüzenındığını belirleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çdüzenındı demeden önce son bir kontrolör de arkadaş, kardeş evet da hesabı kovuşturulma eden yakınlarımızdan kontrolör esenlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere kovuşturulma ettiği kişmüterakki gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler ekseriya kullanıcı adınızı değnöbettirmektedir, saldırganların sizin hesabınız bağırsakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çdüzenışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çdüzenındı ise bunun saksılıca sebepleri şunlardır:

E-eğri adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz cali e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran cali maillerdir. Tetik bakıldığında web adres kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde alan alan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çdüzenınabilir.
Izlemeçi arttırmak bağırsakin kullanılan web siteleri evet da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseriya Instagram temassı istediği bağırsakin şifrenizi düzenırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir eş şifrenizi çyolmak bağırsakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çdüzenınan bir müşterimize saldırgan “DM” ile ulaşıp, kovuşturulmaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun bağırsakin de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişkazançlı farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “kovuşturulmaçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çdüzenınan Instagram Hesabı Elbette Aptal Karşıır?
Instagram hesabı çdüzenınan evet da hacklenen kişiler bağırsakin ne efsus ki çok ziyade politika bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok ziyade bindi sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çdüzenındı” diyerek haddizatında ayrıksı kişilerin hesabını çalmaya çdüzenışan kişilerin olması.

1.Muamele: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama temassı almaya çdüzenışın. Eğer şifre sıfırlama temassı gelirse derhal şifreyi değnöbettirin ve elden peşi sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar tecrübe ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Muamele: Instagram hesabınız çdüzenındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram hesap pusulası şifreniz değnöbettiğinde yahut kullanıcı adınız değnöbettiğinde e-posta hesabınıza değişiklik bildirimi düzenırsınız. Instagram hesabını çalan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu değnöbettirirler. Instagram tarafından geldiğine emin olduğunuz maillerde “kullanıcı adı değnöbettirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değnöbettiren sen değilsen, hesabını güvene düzen” evet da kâh “değnöbetikliği son düzen” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız amma ekseriya saldırganlar e-posta adresini değnöbettirdiği bağırsakin sizde bu ekran çıkmaz ve sütun olarak “asayiş kodu düzen” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir