Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye âdemış, cihan üzerinde makul alanlarda ülkemizi simgeleme etmesiyle öne çıkan bir Fen Adamı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak sade başına öne çıkan en cesim miktarda ilaç muhtevaerik patentinin doğru sahibidir. Bu zamana denli yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kesimünde çoğu cesim adımlarıyla öne çıkan Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çdüzenışmak istediği sahaı abartmak isteyen Alkoçlar, ılımlığı Metehan Yeşil ile alay malay kurmuş oldukları Ar-Ge isimli yetişekın genel resi beyıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Ihya Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanın olgun kepezarcığının nezdinde farklı etkenleri birleştirerek artırma çdüzenışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak dizgesel bir sentetik zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Yalnız Ar-Ge projesiyle eğleşmek istemeyen başarı manaında ülkesini sürekli simgeleme eden Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı buluş belgesi başvuruları ile bile meşhurdur. 143 tane başvurulmuş ve 280’den fazla beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların nezdinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca evgin gelişen vakalarda hızlı sonuç düzenınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş çakerübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Fen Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu bilim insanının desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle alay malay tekrar bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Düzında çıktı sahih bir mahir olmasıyla alay malay kimsenin üstelik edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda cesim bir öneme malik olan Alkoçlar, Dünya çapında ülke edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk misil güruhlen flavonol glikozit esaslı bulunmak üzere antiviral bileşenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Gıda, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu bileşke tam olarak 21 kıta bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise ahali arasında en çok buluş belgesi başvurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Fen Adamı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çdüzenışmalarla insaniyet evveliyatına faydasını hiç kalık etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı mimarisı sebebiyle şiddetli ustalıklere her sene imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü neticelar elde etse bile asla çdüzenışmalarından vazgeçmemiş sürekli olarak kendisini Fen dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle incitmebeni terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez alay malay bulunmak üzere tedavi yuğrunda geliştirdiği bileşkeleri keşfederek insaniyet evveliyatına cesim bir muavenetı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde pek bilinmese bile bazı kibar molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek uçlanmak icabında PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan eforlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise yaklaşık olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnız bilinen şeylerin üzerinde çdüzenışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çdüzenışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çdüzenışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde mevcut birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu ahacık bile başarılı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (kenar bulaşık) özelliği yoksuz bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile elan sonrasında ise 25’e yakın ülkede ruhsatnameı münfailtır. Eksiksiz çdüzenışmalarına tam odak çdüzenışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten bile başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar salt Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde bile birşu denli şirketin iştirak ve kurucu kadrosunda ülke almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Kuma Sahibi ve Teknolojiden mesul resi beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve envestisman kompradoryla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul resi beyıdır.
Kuzey Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Reis Müzahirsıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma isimli bir Eczanenin Patronaj Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve geliştirdiği onlarca bileşkenin nezdinde insanoğluna yarayacak ustalıkler üretmeyi ihmal etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle günce hayatta kenarıkların geçmesi muhtevain makul bir bugünı beklesek bile bazenları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem bile muhtevaerisinden kolayca bir şekilde tedavi edebilmek muhtevain bu kullanılıyor. Ayrıca cinsî ustalıklev bozukluğunu da tedavi geçirmek muhtevain kullanılmaktadır. Yalnız bununla kalmamış ode karşı dirençli ve eforlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere malik olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli buluş belgesi başvurularının 2000 adetine yakının doğru sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı ustalıkleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çdüzenışsalar da Alkoçlar her bugün kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala legal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını cihetiyle uzun periyodik kapanmalara ve içtimai yaşamdan ırak zaruri aşiyan istirahatlarine verilen mütebaki cihan toplumlarında birşu denli alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir çaba kazanmış durumda.

Konuyla müntesip görüşünü bildirme eden Spektral Holding Patronaj Yerleşmiş Eşresi beyı Erdal Can Alkoçlar bu periyot ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı zaruri olarak artması özellikle şahsi enformatik ve teknolojik çeyiz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce lüzumlu ilaç, lüzumlu mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, çıktı müntesip sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine mimarilabilecek en yakın katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç kesimünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Fen Adamı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine cesim miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna mümasil çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da cesim gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Envestisman Ar-Ge Şirketinin kurucu ılımlığıdır ve aynı zamanda resi beyıdır. Ülkemizde ülke saha öteki bilim adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok cesim bir miktarda farmasötik bilehandan patentinin doğru sahibi olması ve başvurusunu ilk fail nüfus olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı başlangıçimler ve bulmuş olduğu molekülleri genel olarak insanlığın çizgi lakinçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle incitmebeni sahaında çdüzenışmalarını sürekli oylumluleterek sürekli faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birşu denli el Türkiye Yılın Fen Adamı ödülüne layık görülmüştür. Yalnız ülkemizde bileğil mekân dışında kısaca küresel anlamda da birşu denli ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı dermanların katlığını almıştır. Ortağı olan Metehan Yeşil ile alay malay şiddetli ustalıklere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çdüzenışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz muhtevain yararlı olmasını düşündüğü dermanlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı ustalıke yarayacak dermanları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabilinden bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabilinden kavramlar birşu denli farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken mümasil faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye başladı.

Ülkemizde hareket gösteren ve bu alanda çdüzenışmaları mevcut Spektral Envestisman Bankası Eş Reisı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir eklenmiş değer yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik sahaındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yakın zamanda ülkenin doğusunda ülke saha bir değerli sahası ile alay malay başlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki fiyat bileğustalıkikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun durağan değer yahut miktara malik “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Envestisman Bankası Reis Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Küme’a basıcı metal ruhsatları ile sağlanabileceğine ilgi çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Küme metal ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak legal zir mimarisı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile müntesip bile olgun veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni hak modülü(staking) projemize daimaî güvence olarak ustalıktiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit pres ruhsatnameını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 adetlı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon avro mesabesinde bir fen güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Rapor No.kez ve 18.06.2020 neşriyat zamanı ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası bulunmak üzere dü endüstriyel hammadde metal sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan ovalı açıklamada görüşlerine ülke verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Esen Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye cesim eklenmiş değer sağlama potansiyeline malik olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve ses yalıtımı gerekli olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gururını gerçekleştirdiğimiz pomza metal sahasının ise natürel gereç mimarisındaki tıntınluklar sebebiyle etkili derecede ısı ve ses yalıtımı özelliklerine malik. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan etkili oranlarda izolasyon sağlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik en planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili metal sahalarının ılımlı vadede CRIRSCO kriterlerine orantılı rezerv sabitleme raporları düzenlenerek çecik enı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada ülke saha ilimlara bakarak hatta, TBY Holding güzeşte kamer İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar gözetiminde Alman Keyif Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir